Драги родитељи будућих првака,

Датум: 11. Mart 2021 22:16 Категорија: Новости

Обавештавамо Вас да тестирање и упис будућих ђака првака почиње 1. априла. У први разред се уписују деца рођена од 1.3.2014. до 28.02.2015. године. За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена до 31.8.2015. године.

Родитељима ће од 22. марта бити доступна услуга Е-заказивање термина за упис и тестирање детета на сајту
https://euprava.gov.rs/ .

Детаљније информације о пријави и начину регистрације можете сазнати на броју 0117350557 – подршка министарства, а може Вам користити и линк у коментару ове објаве. Имајте на уму да је то прошлогодишње упутство али процедура ће сигурно бити веома слична.
Уколико сте спречени да се сами пријавите и закажете термин школа то може учинити уместо Вас.
Тада је потребно школи доставити ЈМБГ, име и презиме детета као и ЈМБГ, име и презиме једног од родитеља/старатеља и контакт телефон. То можете учинити позивом на број 063/7659659 (директор) или 019/442-112 (психолошко - педагошка служба) као и слањем података на мејл
[email protected] .

У истом дану ћете обавити и упис и тестирање. Пре уписа потребно је да са дететом обавите лекарски преглед.

Родитељи приликом уписа детета не подносе ниједан документ у папирном облику!

Свом детету објасните да ће долазак у школу на тестирање бити занимљив, да ћемо разговарати о ономе што су учили у вртићу односно предшколском. Дете не треба плашити ни школом ни тестирањем. За тестирање није потребна посебна припрема, важно је да дете буде наспавано и одморно.

Нама, педагозима и психолозима, тест служи да боље упознамо децу и олакшава нам уједначавање одељења првог разреда.
Велики поздрав!
Педагошко-психолошка служба школе