Упис првака 2021/22. године

Датум: 04. Mart 2021 10:26 Категорија: Новости

Поштовани родитељи будућих првака,
Због Ваше велике заинтересованости и ради лакшег сналажења са уписом, а до добијања званичних информација и тачних датума, обавештавамо Вас да ће се редован упис деце у први разред основне школе, за школску 2021/2022. годину обавити од 01. априла до 31. маја 2021. године.

Према чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања (''Сл.гл. РС” бр. 72/09; 52/11; 55/13; 35/13 - аутентично тумачење; 68/15; 62/16 - одлуке УС и 88/2017) у први разред се уписују деца рођена од 1.3.2014. до 28.02.2015. године.
За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена од 01.03.2015. до 31.08.2015. год. Ова деца се уписују након провере спремности за полазак у школу коју врши школски психолог, највероватније током јуна месеца.
Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе. Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, у складу са просторним могућностима установе.
Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду, до попуне предвиђених места.
Од прошле школске године школа уз помоћ система еУпис а преко портала Е-управа прибавља сву документацију неопходну за упис сем потврде из обданишта о завршеном предшколском програму, једино тај документ доносе родитељи приликом уписа. Уколико процедура буде идентична прошлогодишњој, пре уписа и тестирања потребно је да родитељи преко портала Е-управа искажу интересовање за упис у одабрану основну школу и да одаберу термин за упис и тестирање. Уколико они не буду били у могућности да то ураде, школа, у договору са родитељима, може резервисати одговарајући термин. Тада је потребно школи доставити ЈМБГ детета и ЈМБГ једног од родитеља/старатеља као и број телефона.
НАПОМИЊЕМО да ово нису званичне информације и да ће школа обавестити родитеље чим такве добије. Исказивање интересовања преко сајта Е-управе још увек није могуће.
Пре уписа потребно је обавити лекарски преглед за полазак у први разред. О терминима ће вас обавестити школа тј. вртић које дете похађа.
За све додатне информације слободно се обратите директору на 063/7659659 или психолошко-педагошкој служби на број 019/442-112.
Благовремено ћемо Вас обавештавати о наредним корацима, пратите сајт школе и фејсбук страницу.
Велики поздрав и останите здрави!

Верослав Пауновић