Обавешетење о тестирању будућих првака

Датум: 27. Maj 2020 13:54 Категорија: Новости

Обавештење о тестирању будућих првака

Драги родитељи будућих првака,

Обавештавамо Вас да тестирање и упис будућих ђака првака почиње од 3. јуна. Благовремено ћемо Вас обавестити телефоном и договорити ваш термин. У истом дану ћете обавити и упис и тестирање. Пре уписа потребно је да са дететом обавите лекарски преглед. О терминима лекарског прегледа обавестиће Вас школа, односно вртић, који је дете похађало, након добијања информације из Дома здравља.

Свом детету објасните да ће долазак у школу на тестирање бити занимљив, да ћемо разговарати о ономе што су учили у вртићу односно предшколском и дружити се. Дете не треба плашити ни школом ни тестирањем. За тестирање није потребна посебна припрема, важно је да дете буде наспавано и одморно.
Нама, педагозима и психолозима, тест служи да боље упознамо децу и олакшава нам уједначавање одељења првог разреда.
Велики поздрав!
Педагошко-психолошка служба школе