ПЕПСИ

Педагошко-психолошку службу или популарно названу ПЕПСИ службу сваке школе чине педагог и психолог. У нашој школи су то Мирјана Милосављевић – педагог и Гордана Петровић - психолог које се активно баве проблемима младих, проблемима у учењу, проблемима у настави... Рад на овим пољима подразумева рад на решавању проблема када они настану, али и пре свега превентивни рад тј, рад на спречавању да до самих проблема дође.

ПЕПСИ је ту за вас...

- ако имате проблема са учењем. Показаће вам и научити вас како да организујете своје време и обавезе, како да креативно и активно учите и осмислите градиво, повећате своју мотивацију и поправите оцене.

- ако имате емоционалних потешкоћа и желите да то са неким поделите. Поверљив разговор са стручним лицем помоћи ће вам да схватите шта се дешава у одређеном тренутку са вама, омогућити вам да научите да се носите са тим или вас упутити на оне који вам могу помоћи да решите проблем.

- ако сте родитељ и не можете самостално да изађете на крај са адолесцентним кризама вашег детета, не препознајете проблеме које оно има или не знате како да одреагујете. Лошије оцене, бунтовно понашање, честе промене у расположењу и реаговању лакше ћете разумети ако их сагледате у светлу адолесценције.

- ако имате дилеме око свог даљег школовања и будућег занимања. Обухватном проценом ваше информисаности, мотивације, професионалних интересовања и компетенција и карактеристика личности, заједно решавамо ваше недоумице и помажемо да направите прави избор за себе.

- ако сте жртва било ког облика вербалног, физичког или емоционалног насиља. Насиље је строго забрањено у школи и свако од вас је у својој школи заштићен од било каквог облика злостављања од стране вршњака или одраслих. Немојте прикривати насиље. Пријавите га.