Школа без насиља

Резултат слика за skola bez nasilja Дана 18. децембра 2013. године у Прес центру Владе Републике Србије директор школе Новица Димитријевић потписао је Меморандум о сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, односно Јединицом за превенцију насиља и УНИЦЕФ-ом, о почетку спровођења пројекта „Школа без насиља“ и програма о родно заснованом насиљу. Меморандум је потписан са 10 основних и 12 средњих школа.
Потписивању меморандума присуствовали су министар просвете, науке и технолошког развоја проф. др Томислав Јовановић и директор УНИЦЕФ-а Мишел Сен-Лот.
Ментор наше школе за пројекат „Школа без насиља“ биће Мирсада Топаловић.

Овим програмом  подржаће се  школа и локална заједница у стварању мреже сарадника за заштиту деце и обезбеђивању радних и животних услова који промовишу и подстичу ненасилно понашање, разумевање, међусобно поштовање и здрав начин живота.

Први важни кораци

Истраживање насиља

У нашој школи  спроведено је  истраживање у којим су учествовали сви запослени и ученици школе са циљем да изнесу своје мишљење о насиљу, врстама и заступљности. Резултати спроведеног истраживања ће бити полазиште у планирању конкретних акција у борби против насиља у нашој школи.

Слике са родитељског састанка на коме су презентовани резултати истраживања у оквиру пројекта "Школа без насиља", 12.06.2014. године у нашој школи.

U OKVIRU PROGRAMA "ŠKOLE BEZ NASILA" ORGANIZOVANI SU RODITELJSKI SASTANCI U NAŠOJ ŠKOLI.
Roditelji treće PPG, aktivno su učestvovali u radionici "Šta je d danas bilo u školi".
Roditelj Dragan Nedeljković ,predstavnik grupe u savetu roditelja škole, obavestio je prisutne roditelja sa sadržajem sastanka Saveta roditelja sa kordinatorom ŠB, ŠU Zaječar, Mirsadom Topalović
Kroz radionicu, upoznali su se sa vrstama i nivoima vršnjačkog nasilja -uopšte-, kako se postaje nasilnik, kao i sa preventivnim merama pojave nasilja u školi. Radeći po grupama, listajući sve ove stavke, došlo se do zajedničkog zakljućka : DA SE NASILJU U ŠKOLI MOGU ZATVORITI VRATA, SAMO AKO PORODICA. ŠKOLA I DRUŠTVO ZAJEDNIČKI I BLAGOVREMENO RADE NA PREVENCIJI NASILJA. NE STVARATI NASILNIKE.
Upoznati su sa rezultatima istraživanja RZN, složili su sa sa zaključcima učenika-ispitanika- i nastavnicima o aktivnostima koje su potrebne i koje se realizuju u školi, sve u cilju smanjenja vršnjačkog nasilja na minimalnu meru.

Радионице са родитељима - одељење 1/1, учитељица Мелта Величковић

Радионице са родитељима - одељење 1/2, учитељица Марија Костандиновић